163
167
171
175
167
167
167
167
167
167
167
167
167
167
167
167

Saliha Hanım
Taş Konak

Kendi evinizin rahatlığını tarihi bir atmosferde yaşayın.

1920'li yıllarda taş-ahşap karışımı olarak inşa edilen konak, 2013-2014 yılları arasında aslına uygun olarak restore edilmiş ve butik otel olarak turizme kazandırılmıştır. Cumhuriyet dönemi evlerinin önemli örneklerinden biri olarak gösterilen konak "kültür varlıkları listesi"nde tarihi-tescil edilmiş Birgi evlerinden birisi olarak yer almaktadır.

Konağın butik otel olarak düzenlenmesi ve dekorasyonu boyunca, zorunlu haller dışında, endüstriyel ve/veya fabrikasyon ürünler kullanılmamaya çalışılmış. Konak ve işletme sahipleri kendileri tasarlayıp büyük oranda kendileri imal ederek veya yöre insanlarıyla birlikte çalışarak dekorasyon ve düzenlemeleri tamamlamışlar.

El yapımı seramikler, öel taarımların atölyelerde özel üretimi ile elde edilmiş, aplik, avize, lavabo, komidin, perde, pike ve kumaşlar bölgenin ve konağın tarihsel atmosferini yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

Farklı tarihi doku ve dekorasyona sahip 1 junior suit (3 yataklı) ve 6 double odayla hizmet veren otelde terlik, havlu takımı, banyo malzemeleri, saç kurutma makinası, tüm alanlarda kesintisiz internet, kahvaltı, çay ve su ikramları yer almakta. Ek yatak ve bebek beşiği diğer imkanlar arasında.

Konakta tamamen doğal ve ev yapımı ürünlerden oluşan "serpme kahvaltı"ya ilaveten 08.00-23.00 aralığında açık olan mutfakta tüm kafeterya ve yemek ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, otelin alakart menüsünden yararlanabilirsiniz.

Konağımızın özel tasarımla düzenlenmiş 7 odasının her birinde yüksek kaliteli yataklar ve özel duşlu banyolar yer almaktadır.

Odalarımız

Odalarımıza konağın tarihi boyunca kullanım maksatlarına uygun isimler verdik.

Konuklarımız

Ödemiş ve çevresinde seyahat edenlerin Birgi'de konaklama gerekçesi olduk.

Saliha hanım Taş Konak

Ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın son sinema filmi "Unutursam Fısılda"nın 3 haftalık çekimleri Birgi'de gerçekleşti. Henüz konağımızın dekorasyonu devam ederken konağın resimlerini İstanbul'dan gören Çağan Irmak ve filmin diğer yönetmen ve başrol oyuncuları konağımızda konaklama kararı aldılar. Konağa ilk olarak misafir olan film proje ekibinden Nazım Atar, Arda Gözüküçük, Duygu Gözde Arslan ile birlikte yoğun ve tempolu bir çalışma ile dekorasyon ve mutfağa dair eksiklerimizi hızla tamamlayarak değerli misafirlerimizin konaklamasına hazır hale getirdik. Odalarımızın ilk misafirleri sırası ile Çağan Irmak, Farah Zeynep Abdullah, Gökhan Tiryaki, Işıl Yücesoy, Hümeyra, Gözde Çığacı, Köksal Engüner, Bülent Düzgünoğlu, Kerem Bürsin, Mehmet Günsür, Meriç Aral oldular.

Birgi'ye reklam dizi film ve bilimsel araştırmalar için gelen proje ekipleri de konağımızı tercih ettiler. Lays reklam filmi ve Yeşil Deniz dizi filmlerinin başrol oyuncularını da konağımızda ağırladık.

2015 Haziran ayında uzun dönem proje bazlı konaklamalara son verme kararı aldık ve bu tarihten itibaren yöremize gezi, iş, araştırma ve tatil maksadıyla gelen ziyaretçilere butik otel olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.